Choceňský Český den proti rakovině

Český den proti rakovině, 24. ročník, byl v letošním roce přeložen z května na 30. září 2020. Naši žáci se opět sbírky aktivně zúčastnili. Šest odhodlaných mladých lidí ve žlutých tričkách, žáků druhého ročníku Cestovního ruchu a třetího ročníku Veřejnosprávní činnosti, se vydalo do ulic města Chocně. Počasí k nim nebylo vstřícné. Pršelo a foukalo.

Touto cestou děkujeme občanům města, žákům a zaměstnancům školy za zakoupení žlutého kvítku měsíčku lékařského.

V letošním roce sbírka vynesla 18.394 Kč.

Částka v porovnání s loňským rokem je opět vyšší. Žáci naší školy Emílie Faltusová, Anežka Jirsáková, Filip Illek, Barbora Joštová, Tereza Peichlová, Karolína Vítková, Kristýna Procházková a Lucie Šafářová si svými úsměvy a vstřícností získali důvěru občanů.

Finanční prostředky Liga proti rakovině Praha z. s. používá nejen pro prevenci onkologických onemocnění, ale i ke zlepšení života onkologických pacientů (www.lpr.cz).

Naše škola sbírku pořádá již po dvacáté třetí.

Mgr. Hana Martinková

Studenti při účasti na sbírce Českého dne proti rakovině