Choceň v běhu

Jak to začalo?

V roce 2019 to byla Nikolka, které jsme byli schopni za výrazného přispění široké veřejnosti koupit nový invalidní vozík za 100 tisíc, dalších 40 tisíc posloužilo k nákupu vybavení pro výuku ve Speciální základní škole a praktické škole Vysoké Mýto, kterou Nikolka navštěvuje. Loni nám plány překazil Covid, ale pomáhat nás prostě baví a tak jsme zpět!

Co je náš cíl?

O co těžší mají výuku Ti, kteří zápolí nejen se školou ale i se zdravotním postižením… chceme proto našim kamarádům učení trochu usnadnit.

Naším cílem je získat peníze na venkovní učebnu a její vybavení – učebna bude ve Speciální základní škole a praktické škole Vysoké Mýto – tato škola zajišťuje základní vzdělání pro žáky se zdravotním postižením a zdravotním znevýhodněním – pro děti s lehkým, středně těžkým a těžkým mentálním postižením, autistické děti a děti se souběžným postižením více vadami. Přijímá žáky nejen z Vysokého Mýta, ale z celého Pardubického kraje a krajů okolních.

Rozpočet na venkovní učebnu (altán) je přibližně 200 000 Kč  a další peníze navíc by mohly učebnu vybavit.

Ale náš projekt není jen o penězích – naší myšlenkou bylo od začátku propojení sportu, dobročinnosti a kultury, zapojení a partnerství různorodých sfér – školy, město, podnikatelé, zájmové organizace, veřejnost… Vždyť i pro děti ze speciální školy je nejcennější společná aktivita, možnost se zapojit do každodenních aktivit.

Jak můžeš projektu pomoci?

1. Jdi si zaběhat, sdílej fotku, pošli výzvu kamarádům – svoji pomoc znásobíš! Více na Instagramu.
  2. Sleduj nás na Facebooku i na webu a když to půjde, setkáme se nejen online…

S využitím komunikačních kanálů chceme lidi vyburcovat k běhu pro dobrou věc, když jsme to dokázali my, dokážeš to taky!

Kdo jsme?

Jsme studenti a pomáhat je fajn.

Studujeme na Obchodní akademii a Střední odborné škole cestovní ruchu v Chocni – učíme se zde jak podnikat, ale stejně je vždy nejlepší si vše vyzkoušet v praxi. Řadu let na naší škole fungují studentské firmy, někdy více, někdy méně úspěšně… Akce Choceň v běhu nám ale ukázala, že lze dokázat velké věci.

Věříme, že myšlenka „Studenti pomáhají studentům“ osloví širokou veřejnost a to nejen z okolí Chocně a Vysokého Mýta.

Kontaktní osobou projektu je Lukáš Matějka (byť absolvent, tak duší student), na projektu se podílejí studenti prvního a třetího ročníku.

A proč to tedy děláme?

Protože je lepší pomáhat, než si stěžovat.

Protože je lepší běhat, než sedět za počítačem.

Protože podnikat je lepší, než se učit podnikat.

Přidáte se?