Carvingový kurz pro CU1 a KU1

Ve dnech 31. října až 1. listopadu 2019 a 13. listopadu až 14. listopadu 2019 se 21 žáků 1. ročníku učebních oborů Kuchař – číšník a Cukrář zúčastnilo carvingového kurzu pod vedením lektora Luďka Procházky z firmy Czech Carving Studio z Benešova u Prahy, vítěze několika světových olympiád v dekorativním vyřezávání ovoce a zeleniny.

Cílem kurzu bylo předvedení a nácvik jednoduchých ozdob z jablek, pomerančů, rajčat, ředkviček a cuket nebo kedlubny. Kurz byl určen pro začátečníky.

Lektor Luděk Procházka vedl praktický nácvik profesionálně, předvedl správnou techniku řezu, držení dlátek a nožů a upozornil na nejčastější chyby, kterých je třeba se vyvarovat.

Žáci se kurzu zúčastnili s nadšením a 8 z nich se hned přihlásilo do pokračovacího nástavbového kurzu, který se bude konat v prosinci.

Kurz byly přínosným obohacením výuky, získané znalosti mohou žáci využít u profesního růstu.

H. Hašková, M. Michálková