Carvingový kurz pro CP1 a KU1

Ve dnech 14. – 16. listopadu 2016 se 16 žáků 1. ročníku učebních oborů Kuchař – číšník a Cukrář zúčastnilo carvingového kurzu pod vedením lektora Luďka Procházky z firmy Czech Carving Studio z Benešova u Prahy, vítěze několika světových olympiád v dekorativním vyřezávání ovoce a zeleniny.

Cílem kurzu bylo předvedení a nácvik jednoduchých ozdob z ovoce a zeleniny. Kurz byl určen pro začátečníky.

Lektor Luděk Procházka vedl praktický nácvik profesionálně, předvedl správnou techniku řezu, držení dlátek a nožů a upozornil na nejčastější chyby, kterých je třeba se vyvarovat.

Žáci se kurzu zúčastnili s nadšením a 6 z nich se hned přihlásilo do pokračovacího nástavbového kurzu, který se konal další týden 23. listopadu a 24. listopadu 2016. Kurz byl náročnější, cílem bylo vyřezávání vodních melounů.

Kurzy byly přínosným obohacením výuky, získané znalosti mohou žáci využít u profesního růstu.

Hana Hašková
Ing. Marie Michálková