Carvingový kurz pro 1. ročníky učebních oborů

Ve dnech 3.-4. října 2022 se žáci 1. ročníku učebních oborů Cukrář a Kuchař – číšník při praktickém vyučování zúčastnili carvingového kurzu. Kurz vedl lektor Luděk Procházka z firmy Czech Carving Studio z Benešova u Prahy, vítěz několika světových olympiád v dekorativním vyřezávání ovoce a zeleniny.

Cílem kurzu bylo předvedení a nácvik jednoduchých ozdob z jablek, pomerančů, rajčat, ředkviček a cuket. Kurz byl určen pro začátečníky.

Lektor Luděk Procházka vedl praktický nácvik profesionálně, předvedl správnou techniku řezu, držení dlátek a nožů a upozornil na nejčastější chyby, kterých je třeba se vyvarovat.

Žáci se kurzu zúčastnili s chutí a nadšením a někteří se i přihlásili do pokračovacího nástavbového kurzu.

Kurz byl přínosným obohacením výuky, získané znalosti mohou žáci využít v praxi.

Ing. Marie Michálková