Carvingová soutěž v Třebíči

Dne 13. června 2019 se žákyně 1. ročníku oboru vzdělání Cukrář Eliška Jančáková, Tereza Kotlantová a Michaela Dernerová zúčastnily 17. ročníku soutěže „JUNIOR SHOW – MELOUNOVÝ ŠAMPIONÁT 2019“ v Třebíči.

Tradičně tuto soutěž pořádá Obchodní akademie a Hotelová škola Třebíč ve spolupráci s firmou CZECH CARVING STUDIO Luďka Procházky.

Zájem o tuto soutěžní gastronomickou disciplínu rok od roku stoupá. Nacházet nová překvapivá a inspirativní témata je čím dál více obtížné.

Míša Dernerová soutěžila v kategorii vyřezávání v limitu do cukrového melounu a umístila se v bronzovém pásmu.
Tereza Kotlantová soutěžila v kategoriích vyřezávání v limitu a v květinové kompozici a umístila se v bronzovém pásmu.
Největší úspěch měla Eliška Jančáková, která získala 2 medaile – zlatou a bronzovou, za kategorie vyřezávání v limitu a květinová kompozice.

Žákyně získaly inspiraci do dalších soutěží a především chuť se účastnit nových kurzů a stát se dokonalejšími řezbáři.

Ing. Marie Michálková