Bojovali za nás…

Naše škola zahájila projekt nazvaný Otevřená škola. Snaží se jím přiblížit široké veřejnosti informace z různých oborů kultury, historie, vzdělání, tradic.

Začali jsme 25. září opravdu stylově: přednáškou Bojovali za nás: Choceňští letci v britském královském letectvu.

Tvůrci se svého úkolu zhostili na výbornou. Ať už to byla fundovaná přednáška Mgr. Milana Ryjáčka, našeho učitele dějepisu a češtiny, či vynikající presentace fotografa Čestmíra Karpíška.

Znalci si zopakovali, jak těžce se naši letci dostávali do Francie a do Velké Británie za druhé světové války. Dozvěděli jsme se i zajímavé novinky o letcích pocházejících z Chocně a blízkého okolí.

Znovu nás uchvátila statečnost a úžasná morálka těchto lidí. Naše mladá generace potřebuje kvalitní vzory a tito lidé jsou těmi nejlepšími příklady.

Účastníci našeho setkání byli různých věkových kategorií i profesí – od studentů po dlouholeté letecké nadšence.

Přednáška se opravdu povedla, a tak doufáme, že se projekt dostal do povědomí veřejnosti.

Těšíme se na hojnější účast na dalších akcích „Otevřené školy.“

Mgr. Václava Půlpánová
za kolektiv organizátorů Otevřené školy