Bobřík informatiky XII. ročník (2019-20) – ústřední kolo Senior, Pardubický kraj

V úterý 28. ledna 2020 proběhlo pod značkou Bebras Challenge ve 14 školách v jednotlivých krajích krajské kolo soutěže pro kategorii Senior. Jednou z těchto škol byla naše škola. V celé republice soutěžilo asi 400 studentů a studentek.

Prvních 5 v celostátním pořadí (z našeho kraje nikdo takový není) bude e-mailem osloveno zástupci Matematicko-fyzikální fakulty Univerzit Karlovy ohledně ceny – účasti na týdenním soustředění středoškolských informatiků.

V našem kraji soutěžilo 24 studentů, kteří postoupili z listopadového národního kola. 15 z nich se stalo úspěšným řešitelem, prvních pět bylo oceněno věcnými cenami a diplomem.

Ceny dodal pořadatel celorepublikové soutěže, jednalo se např. o robota, gamepad a bezdrátová sluchátka.

Úspěšný řešitel tohoto kola dosáhl alespoň 150 bodů. V případě rovnosti bodů o pořadí rozhodoval čas.

Celé výsledky najdete na: https://www.ibobr.cz/242-listina-vitezu-xi-rocnik-ustredni-2
Jsem ráda, že nenastaly žádné technické potíže, že soutěž proběhla v klidu a v pohodě. Opět jsem si ověřila, že je dost lidí, kterým to myslí a kteří nemají problém ani s logickými, ani s algoritmickými úlohami.

Děkuji všem účastníkům, že zapojili mozek a že se fakt snažili. Gratuluji vítězům a úplně všem přeji mnoho dalších úspěchů!

Všem svým kolegům děkuji za pomoc při organizaci soutěže.

Za organizátory Mgr. Hana Šedová