Baristické kurzy pro učební obory

Ve dnech 30. listopadu–3. prosince 2020 proběhly na úseku praktického vyučování Baristické kurzy. Za přísných hygienických podmínek se jich zúčastnili žáci tříd CU2, KU2, CU3 a KU3.

Kurz lektoroval za asociaci baristů pan Tomáš Zahradil.

Žáci se v průběhu kurzu seznámili s výskytem, pěstováním, druhy, zpracováním a pražením kávy. Byli upozorněni na bezpečnost a správné postupy obsluhy, údržby a seřizování mlýnků a kávovarů. Naučili se připravovat kávu FRENCH PRESS, MOCCA, VAUUM POT, CHEMEX V60 a přípravu kávy v DŽEZVĚ. Následovala obsluha PÁKOVÉHO PRESSOVAČE a příprava MLÉČNÉ PĚNY, RISTRETA, ESPRESSA, LUNGA A AMERICANA.

V druhé části kurzu proběhl nácvik přípravy ESPRESSA MACHIATO, CAPUCHINO, CAFFE LATE a postup LATTE. V závěru následovalo kontrolní testování, rozbor chyb, hodnocení a rozdání mezinárodních certifikátů. Přes drobné nedostatky, především v teorii, všichni účastníci kurz úspěšně absolvovali bez úrazu a zdravotních komplikací.

Všem děkuji za dobrou spolupráci a bezproblémový průběh.

Martin Přibyl
vedoucí kurzu