Anglické divadlo My Family and Other Animals

Ve čtvrtek 3. října 2019 třída VS3 v rámci netradiční výuky anglického jazyka navštívila anglické divadelní představení na motivy půvabné knihy britského spisovatele Geralda Durrella v podání studentů pražského gymnázia.

Děj příběhu se odehrával na řeckém ostrově Korfu, kde autor strávil se svou rodinou dětství, na které vzpomíná s humornou nadsázkou a láskou. Ve svých epizodách si vzal na mušku svou matku, sestru Margo a bratry Leslieho a Larryho a jejich postoj ke zvířatům, která malý chlapec povýšil rovněž na členy rodiny.

Žákům se představení líbilo a pevně věřím, že alespoň malinko přispělo k větší touze po studiu tohoto krásného jazyka.

V divadle jsme se bohužel nestihli vyfotit, tak alespoň skupinové foto z Pardubického hlavního nádraží.

Lenka Pavlíčková, MA.
třídní učitelka VS3