Anglické divadlo

Dne 14. března 2019 jsme se třídami O3A + O3B navštívili znovu anglické divadlo v Pardubicích. Tentokrát jsme zhlédli představení „Tajný deník Adriana Molea“ podle stejnojmenné knížky britské autorky Sue Townsend.

Příběh vypráví o chlapci, který si píše svůj deník, v němž vzpomíná na své nelehké dětství, konflikty rodičů a následný odchod matky z domova, na svou první lásku. Představení je zobrazováno retrospektivně, Adrian pročítá svůj deník se svými kamarády ze střední školy a přitom vzpomíná…

Opět velmi vydařené představení, výborně zahrané skupinou vysokoškolských studentů. Ztvárnění nechyběl hudební doprovod ani hrstka vtipných scén. Naše studenty tentokrát představení příliš nezaujalo, nelíbilo se jim téma a rovněž jim přišlo, že herci příliš „přehrávali“. Možná že si ale ve skutečnosti nedokáží úplně představit, co znamená naučit se text v angličtině, vystupovat bez nápovědy, hrát, zpívat a k tomu ještě publikum bavit. No, nechme každému jeho názor.:)

Mgr. Blanka Hájková