Zachraňte evropské volby!

Institut pro evropskou politiku EUROPEUM a Friedrich-Ebert-Stiftung (nezisková německá nadace) dne 26. března 2019 uskutečnily dva workshopy pro maturitní ročníky se zaměřením na orgány Evropské unie a zejména na volby do Evropského parlamentu.

Část workshopů probíhala v anglickém jazyce. Žáci se aktivně účastnili některých činností. Sami zaujímali stanoviska k problémům, které řeší EU.

Žákům byla i představena platforma tentokratbuduvolit.eu.

Hlavním cílem workshopu bylo motivovat mladé lidi k volbám do Evropského parlamentu a přesvědčit je, že jejich hlas má svoji váhu. Účast ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2014 byla 18,2 %. Tentokrát má určitě v plánu přijít volit 24.-25. května 2019 14 % lidí.

Žáky program zaujal a aktivně se do všech činností zapojovali.

Děkujeme oběma institucím, že byly ochotny vyslat své zástupce do naší školy. Za nadaci Friedrich-Ebert-Stiftung to byla hlavní organizátorka projektu Leonie Liemich a lektoři z MU Brno – Jakub a Patrik.

Mgr. Hana Martinková
Mgr. Lukáš Chadima