92 % maturantů oborů Cestovního ruchu a Veřejnosprávní činnosti letos nahradí část praktické maturitní zkoušky úspěšně složenými ICDL zkouškami

Studenti naší školy mohou po složení deseti zkoušek ICDL požádat o nahrazení části maturitní zkoušky, protože je naše škola už tři roky zapojena do pilotního ověřování MŠMT k uznávání mezinárodních certifikátů ECDL/ICDL místo praktické maturitní zkoušky.

V pátek 21. dubna 2023 pan ředitel slavnostně předal 49 studentům, z celkem 52 maturantů CR4 a VS4, certifikát ICDL profile. A tak si 48 maturantů nahradí část maturitní zkoušky, jedné maturantce tato možnost o jednu zkoušku unikla, desátou zkoušku nestihla udělat. Certifikát Profile má v ČR asi 3 850 lidí, je to tedy něco čím se dá jistě chlubit v budoucím životopise.

Lehké to nebylo, ale určitě to stálo za to.

Letos se podařilo osmi studentům CR4 složit i několik zkoušek Advanced, někteří složili jednu, někteří dvě. A jedna studentka, Barbora Joštová, za složení tří zkoušek Advanced získala certifikát ECDL Expert. Stala se tak jednou z cca 260 lidí v Česku, kteří tento certifikát mají, z naší školy si tento certifikát zatím odneslo jen 8 lidí. Tento počet se doufám brzy zvětší, protože další maturanti si dali slib, že si dodělají zkoušky Advanced tak, aby splnili podmínky pro udělení certifikátu Expert, hned po složení maturitní zkoušky. Budeme jim držet palce.

Studenti oboru Obchodní akademie na tom jsou velmi podobně: ze 44 studentů, se zaměřením zahraniční obchod a daně a finance, 38 také nahradilo část praktické maturitní zkoušky. Zaměření ekonomika sportu z informatiky nematuruje.

Všem zmíněným gratulujeme a přejeme nejen úspěšné složení maturitní zkoušky všem maturantům!

Za všechny testery ICDL

Mgr. Hana Šedová