12 hodinovka v košíkové

V letošním roce netradičně, první únorový den, den před pololetními prázdninami, se již po dvacáté deváté sešli zájemci ze všech oborů naší školy prověřit basketbalové dovednosti a vytrvalost v tradičním 12 hodinovém košíkářském klání. Všichni jsme byli zvědavi, zda-li se studentům a studentkám reprezentujících „A“ třídy školy podaří zlomit jedenáctileté čekání na vítězství.

V první polovině zápasu byl stav utkání vzácně vyrovnaný s rozdílem maximálně 10 bodů na tu, či onu stranu. V odpoledních hodinách si hráči „A“ týmu vytvořili přibližně 30bodový náskok, který s nevelkými výkyvy udrželi až do konce.

Po 12 hodinovém úsilí se tedy na ukazateli skóre zastavil stav na 763 : 736 bodů. Obrátí se nyní trend výher pro „áčka“ nebo bylo toto vítězství jen výjimkou potvrzující pravidlo a dál budou dominovat soupeři z „béček“? To nám jistě napoví už příští, jubilejní 30 ročník. Celkový stav po 29 letech totiž hovoří jasně právě pro tyto studenty v poměru 20 : 9!

Děkuji všem, kteří v plném nasazení vydrželi až do konce, včetně osmi absolventů, kteří po celou dobu dokazovali, že z basketbalového umění nic neztratili.

Mgr.  Tomáš Bek