Ze života školy - detail události

Konference Škola a podnikání

Dne 21. listopadu 2018 se na Obchodní akademii a Střední odborné škola cestovního ruchu konal 3. ročník konference Škola a podnikání. Jejím cílem bylo propojení škol, firem a veřejné správy. Hlavní téma konference – podnikání a internetová bezpečnost.
Konference se konala pod záštitou radního Pardubického kraje Bohumila Bernáška, mezi hosty školu navštívil i starosta města Chocně Jan Ropek.

Co jsme jako studenti mohli navštívit? Programy od organizací a firem:

• Unisim – Počítačová simulace konkurenčního podnikatelského prostředí
  • Qusion – Ukázka začátku dvou mladých podnikatelů a jejich podnikání a rady ohledně podnikání
  • Zvol si info – Obrana proti Fake News
  • ACET ČR – Skrytá nebezpečí internetu – digitální stopa, kyberútoky apod.
  • CzechInvest + ESA BIC – Podpora startupů: od cukráren po kosmetické technologie
  • P-PINK – Jak rychle postavit startup a zbohatnout (a přitom si to užít)
  • Isolit Bravo – Buduj svojí kariéru už ve škole
  • Programm – Využití IT v podnikání
  • Nadační fond vzdělávání a podnikání – Podnikaní v on-line světě
  • Microsoft – Využití cloudu

A co učitelé?

• ESET – Hrozby na internetu včera, dnes a zítra
  • ECDL – Digitální kompetence (nejen) pro trh práce
  • Ergotep – Jak zefektivnit práci pomocí Google Suite
  • JA Czech – Praktické ekonomické vzdělání pro všechny
  • Digitální gramotnost – Nejde jen o ovládání techniky…
  • Akademie – Ochutnávka kurzu Učitel koučem – „Vstupte do světa, v němž vzdělávání znamená otázky místo odpovědí.“
    Na kulatý stůl se sešli zástupci škol, firem a veřejné správy. Probírala se témata spolupráce ve výuce a praktické vzdělání žáků.
    Celá akce je podporovaná Pardubickým krajem a Městem Choceň a společnostmi Concept, Choceňská mlékárna, ZAV, BOKI Industries, Isolit Bravo, Programm.
    Konference splnila svůj cíl, povedlo se vše, co se mělo povést. Studenti, učitelé, hosté i jednotlivé firmy ji hodnotí pozitivně. Těšíme se už na příští rok.

Studenti O3A OA a SOŠ CR Choceň

« zpět na výpis událostí

Potřebujete poradit?

Kde nás najdete?