Aktuální informace k přijímacím zkouškám pro maturitní obory

Informace ke konání přijímací zkoušky s ohledem na Covid-19

Na základě Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví MZDR 14592/2021-1/MIN/KAN, vám sdělujeme následující informace.

Uchazeči je povolena osobní účast na přijímací zkoušce pouze za těchto podmínek:

1. Uchazeč nemá příznaky onemocnění COVID-19.
  2. Uchazeč doloží před přijímací zkouškou negativní výsledek antigenního testu nebo RT-PCR testu ne starší než 7 dní.

Potvrzení o negativním testu získáte postoupením testu:

• na vaší ZŠ (vystaví vám doklad),
  • u poskytovatele zdravotních služeb.

Negativní výsledek testu lze nahradit:

• potvrzením o provedeném očkování (min. 14 dní po druhé dávce),
  • potvrzením o prodělaném onemocnění COVID-19 (ne starší než 90 dní).

Uchazeč musí po celou dobu pobytu ve škole použít respirátor FFP2/KN95 nebo obdobný prostředek dle mimořádného opatření MZDR 157/2020-44/MIN/KAN.

Děkujeme za pochopení.

Vážení rodiče, vážení zákonní zástupci,

děkujeme Vám za důvěru, kterou jste naší škole vyjádřili podáním přihlášky ke studiu.

Dovolujeme si Vás informovat o úpravách přijímacích zkoušek, které provedlo MŠMT v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace. Jednotná přijímací zkouška (písemný test z českého jazyka a matematiky) se bude konat v nových termínech:
1. termín – 3. května 2021
2. termín – 4. května 2021.

První náhradní termín je stanoven na 2. června 2021, druhý náhradní termín na 3. června 2021.

Časový limit pro písemné testy jednotné přijímací zkoušky se prodlužuje u českého jazyka na 70 minut, u matematiky se prodlužuje na 85 minut.

Přijímací zkouška z matematiky (včetně administrace) bude od 8.30 hodin do 10.10 hodin, z českého jazyka (včetně administrace) od 11.10 hodin do 12.35 hodin.

Informace týkající se průběhu přijímacích zkoušek obdržíte 14 dní před jejich konáním v pozvánce, případně Vám je rádi zodpovíme na telefonním čísle 739 048 111.

Přejeme Vám a zejména Vašim dětem, aby přijímací řízení bylo úspěšné a skončilo přijetím na zvolenou školu a obor vzdělávání.

Mgr. Jaroslav Studnička

Další informace pro uchazeče o studium

« zpět na výpis událostí

Potřebujete poradit?