Program e-Citizen

Program e-Citizen je netradičně postavený vzdělávací program zaměřený na tzv. „digitální začleňování”, resp. na snižování „digitální propasti”.
e-Citizen je jednoduchý vzdělávací program pro práci s počítačem určený naprostým začátečníkům nebo nezkušeným uživatelům počítačů. Program poskytuje základní znalosti nejčastěji užívaných programů a učí bezpečnému využívání internetu pro běžné úkony jako je online nakupování, vyhledávání informací nebo komunikace prostřednictvím e-mailu.
Úspěšný absolvent vzdělávacího programu e-Citizen by měl být schopen:
• Používat počítač a internet pro řešení běžných životních situací
• Komunikovat prostřednictvím elektronické pošty
• Vyhledávat a prohlížet informace na internetu
• Vyplňovat webové formuláře a využívat jednoduché služby internetu
• Rozpoznávat důvěryhodnost zdrojů a informací
• Uvědomovat si rizika související s využíváním internetu

Certifikát e-Citizen

Program e-Citizen je zakončen jednoduchou motivační asistovanou zkouškou s možností získat mezinárodní certifikát e Citizen.

Index pro program e-Citizen

Každý zájemce, který chce absolvovat program e-Citizen včetně závěrečné zkoušky, musí být držitelem indexu ECDL Single.
Index ECDL Single – licenční doklad opravňující držitele využít konceptu ECDL pro zkoušku z jednoho libovolného modulu kteréhokoli programu, tj. e-Citizen, ECDL Core, ECDL Advanced nebo ECDL Endorsed (například program Digitální fotografie). Do tohoto dokladu zapisuje akreditovaný tester úspěšně absolvovanou zkoušku. Tento doklad může být dílčím podkladem pro vydání kteréhokoli typu ECDL certifikátu. Platnost indexu je 3 roky od data prvního použití.

1.  Index ICDL Single 297 Kč.
  2. Výuka – lze vybrat z:
    •  výuka v rozsahu 20 – 30 hodin za 4 000 až 6 000 Kč
    • 2hodinová konzultace za 450 Kč, pokud potřebujete pouze pomoct. Konzultace proběhne těsně před zkouškou a je určená i na případné dotazy.
    • úplně bez výuky – varianta pouze pro naše studenty, protože naši studenti ve všech oborech ji absolvují v dostatečném rozsahu během vyučování v předmětu IT, příp. ICT.
  3. Zkouška za 280 Kč.
  4. Vydání certifikátu za 85 Kč

Podrobné informace na www.ecdl.cz
Dotazy k testování na louckova@oa-chocen.cz nebo na telefonu 702 292 290.
Studenti Obchodní akademie a Střední odborné školy cestovního ruchu Choceň najdou podrobné informace na e-learningu.

Zpět na stránku https://www.oa-chocen.cz/certifikat-ecdl/