V ranních hodinách pondělka 19. 6. 2017, se vybraní žáci CR2 a CR3 sešli na nádraží s paní učitelkou Schejbalovou, aby vyrazili na týdenní poznávací zájezd za naší partnerskou Střední odbornou školou lesnictví a služeb do Banské Štiavnice.

Dvoudenního kurzu se zúčastnila třída CR3 pod vedením jednoho z nejlepších českých baristů Michala Křižky.

V minulém týdnu jsme navštívili se třídou VS3 Legiovlak ve Vysokém Mýtě, který už od roku 2015 křižuje končinami České republiky.

Konec školního roku se nachýlil k závěru a s ním přišlo období závěrečných zkoušek učebních oborů, které probíhaly na naší škole u Cukrářů a Kuchařů – číšníků.

Na konci školního roku se učitelky odborného výcviku rozhodly zorganizovat v rámci praktického vyučování pro třídu KU1 grilování pod širým nebem.

Ve dnech 7.-11. června 2017 proběhl tradiční zahraniční poznávací zájezd třídy CR3, tentokrát pod názvem : Ligurie – italské námořní republiky. Jednalo se hlavně o janovskou republiku a Pisu.

11. června 1937 povolilo tehdejší ministrestvo školství vznik čtyřleté Obchodní akademie v Chocni. Povolení si můžete prohlédnout v přiloženém dokumentu.

Prolog - pondělí 5.6.
V 10 hod odjíždíme od naší školy směr Praha, Rozvadov, Calais, kde se nad ránem ve 4:30 naloďujeme na trajekt. I přes dvojitou dávku Kinedrylu se nedá nevšimnout, že moře v kanálu La Manche je dnes poněkud neklidné…

I v letošním testovacím klání z obchodní angličtiny naši studenti uspěli na výbornou. Z celkového počtu 47 uchazečů 30 studentů prospělo z vyznamenáním, což znamená, že získali více než 75% z celkového počtu bodů. Spolu s dalšími 13 studenty, kteří splnili všechny testové úlohy na více než 60% tedy obdrželi certifikat úrovně B1 dle CEFR.

Obchodní akademie, Střední odborná škola a Jazyková škola s právem státní zkoušky, Hradec Králové pořádala dne 9. června 2017 již 22. ročník soutěže v psaní na klávesnici – HRADECKOU  JUNIORKU.

Sportovně turistický kurz se tradičně uskutečnil ve výcvikovém sportovním středisku Univerzity Palackého Olomouc na Pastvinské přehradě, kde máme již po mnoho let vynikající zázemí pro uskutečňování široké obsahové náplně našeho kurzu.

...v soutěži o nejlepší společensky prospěšný podnikatelský nápad.

V úterý 6. června t. r. se umístili na 1. místě Lucka Částková z O3Aa na 3. místě Martin Toman a Andrea Palková ze třídy O2B.

Moc děkujeme a gratulujeme :-))

Více na

Fotogalerie
Ve čtvrtek 1. června 2017 jsme se, spolu s dalšími děvčaty z DM, převlékly za nejrůznější pohádkové postavy, a vyrazily za dětmi.

Ve dnech 25.–26. května 2017 proběhlo na Obchodní akademii a Střední odborné škole cestovního ruchu Choceň vůbec poprvé v historii Mistrovství ČR v grafických předmětech. Nominaci z krajských soutěží přijalo celkem 60 soutěžících z celé republiky. S nimi přijelo 31 pedagogů, jako jejich doprovod.

««« | 1 | 2 | 3 | »»»